Czy uchwyty i inne pomoce dla osób niepełnosprawnych w łazience można zamontować samodzielnie?

13 września 2019 by Brak komentarzy

Uchwyty łazienkowe dla osób niepełnosprawnych, jak również specjalne siedziska do kąpieli powinny być przede wszystkim zamontowane solidnie. Nie ma więc przeciwwskazań, żeby tata czy kolega zamontowali nam takie uchwyty w łazience, jeśli wiedzą jak używać odpowiednich narzędzi i chociażby dobrać odpowiednie wkręty. Całość powinna być maksymalnie wytrzymała i stabilna. Dzięki temu osoba niepełnosprawna będzie mogła swobodnie korzystać z toalety czy samodzielnie zażywać kąpieli.

Kiedy poprosić o pomoc specjalistę?

Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia o sprawach budowlanych i używaniu wiertarki najlepiej zdać się na specjalistę. Pamiętajmy bowiem, że takie uchwyty czy siedzisko będą musiały utrzymywać często znaczny nacisk przy zmianie miejsca przez osobę niepełnosprawną. Jeśli to możliwe i konieczne to oczywiście lepszym rozwiązaniem może okazać się przeprowadzenie pełnego remontu łazienki, przez fachowca, w czasie którego zamontowane zostaną również odpowiednie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Uchwyty nie muszą szpecić

Często zastanawiamy się czy zamontować uchwyty łazienkowe, bo przecież będą szpecić. Prawda jest taka, że są one obecnie bardzo różnorodne, dzięki czemu można je odpowiednio dobrać do wystroju, jak również zamontować takie które będą się składać i nie będą innym domownikom w niczym przeszkadzać, jednocześnie będą niemal niewidoczne. Zdecydowanie jednak korzyści przewyższają tu wady.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *