Domowa łazienka dla osoby niepełnosprawnej

28 września 2019 by Brak komentarzy

Jeśli jeden z domowników jeździ na wózku, to możemy zarówno jemu, jak i sobie znacząco ułatwić codzienne funkcjonowanie. Konieczne jest bowiem odpowiednie przystosowanie łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Najczęściej korzystny okazuje się kompleksowy remont, który umożliwi jej przeorganizowanie i zyskanie maksymalnej ilości przestrzeni. Można jednak pozostać jedynie przy zamontowaniu specjalnych udogodnień, które nieco ułatwią codzienność, takich jak siedzisko czy specjalny uchwyt łazienkowy.

Remont łazienki

To wyczerpujące przedsięwzięcie, bo często okazuje się np. że łazienka zostaje na kilka dni wyłączona z użytkowania. Jeśli w mieszkaniu lub domu jest druga to nie ma problemu, jeśli jednak nie może zajść konieczność wyprowadzki na pewien czas. Jednak w ten sposób powiększymy otwór drzwiowy, jak również tak zaplanujemy łazienkę, że poruszanie się po niej dla osoby niepełnosprawnej nie będzie stanowiło żadnego problemu. Najważniejsza będzie tu oczywiście przestrzeń jaką zyskamy i zamontowanie wszystkiego odpowiednio nisko, aby możliwe było sięgnięcie po to.

Montaż jedynie udogodnień

Można również zdecydować się na opcję nieco bardziej ekonomiczną i jedynie doposażyć łazienkę w niezbędne ułatwienia. Przyda się oczywiście uchwyt łazienkowy oraz siedzisko. Czasem warto również zamontować dodatkową półkę na mniejszej wysokości, na której staną wszystkie kosmetyki i przybory osoby niepełnosprawnej, tak aby mogła z nich sprawnie i samodzielnie korzystać każdego dnia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *