Gdzie kupić uchwyty łazienkowe?

7 września 2019 by Brak komentarzy

Specjalne uchwyty łazienkowe są w stanie znacząco ułatwić osobom niepełnosprawnym samodzielne korzystanie z łazienki. Powinny zostać zamontowane zarówno przy umywalce, przy toalecie, jak i w kabinie prysznicowej lub wannie.

Zależnie od potrzeb, możliwości i dostępnej przestrzeni możemy zamontować takie całkowicie na stałe, nieruchome, jak i takie które się składają, podnoszą do góry, mają dodatkowe miejsce na papier toaletowy czy ręcznik. Tak więc wszystko uzależnione jest od konkretnych potrzeb.

Wybór uchwytów

Uchwyty łazienkowe z łatwością nabędziemy w każdym markecie budowlanym, ale również w sklepach z armaturą czy w specjalnych sklepach internetowych. Często ich dystrybucją zajmują się również sklepy medyczne. W każdym z tych miejsc będziemy mogli swobodnie wybierać pośród co najmniej kilku rodzajów. Powinniśmy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiadają one odpowiednie atesty, które świadczą o bezpieczeństwie ich stosowania. Przede wszystkim muszą one być bowiem mocne i stabilne.

Odpowiednie uchwyty

Pamiętajmy, aby odpowiednio dobrać uchwyty łazienkowe do naszych potrzeb, jak również do przestrzeni naszej łazienki i możliwości, jakie nam daje w kwestii takiej aranżacji i dostosowania do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązania, które będą się pięknie prezentować nawet w małej łazience i nie będą dla niej przytłaczające.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *