Gdzie niezbędne są siedziska w łazience dla osób niepełnosprawnych?

19 sierpnia 2019 by Brak komentarzy

Siedzisko to przede wszystkim możliwość kąpieli lub wzięcia prysznica. Najczęściej spotkamy więc tego rodzaju rozwiązania do naszej łazienki. Siedziska montowane w łazience sprawiają, że osoba niepełnosprawna zyskuje możliwość spranego i bezpiecznego przemieszkania się w celu zadbania o własną higienę.

Okazuje się, że wiele osób niepełnosprawnych bardzo silnie docenia możliwość kąpania się bez konieczności liczenia na pomoc osoby trzeciej. Nauka korzystania z tych urządzeń jest jak nauka chodzenia i wymaga sporo samozaparcia, gdyż dla wielu niepełnosprawnych jest to konsekwencja wcześniejszych wyborów i postępowania, na skutek którego nagle zostają bez nóg, z których mogliby aktywnie korzystać.

Siedzisko pod prysznicem

Siedziska dla niepełnosprawnych montujemy m.in. pod prysznicem. Często stosuje się również takie kabiny, z których nie ma brodzika z progiem, dzięki temu można bezpośrednio do nich wjechać wózkiem i ustawić go wygodnie równolegle do samego krzesełka. Spowoduje to, że znacznie łatwiej będzie się przesiąść z wózka na krzesełko. Siedząc na nim samo branie prysznica będzie już raczej przyjemnością i nie sprawi większych trudności. Pamiętajmy jednak, że montaż siedziska w stosunku do baterii prysznicowej powinien również zostać odpowiednio przemyślany, gdyż sięgnięcie z niego do niezbędnych rzeczy w celu umycia się nie powinno stanowić problemu. Dla wielu osób niepełnosprawnych właśnie kabina prysznicowa ze specjalnym siedziskiem jest najlepsza i najwygodniejszą opcją służącą utrzymaniu codziennej higieny. Dodatkowo pozwalają ona na zyskanie znaczącej ilości przestrzeni w łazience.

Wygodne siedzisko w wannie

Jeśli w łazience znajduje się wanna, to nie ma od razu konieczności jej zmiany. Musimy jedynie pamiętać, żeby na podłodze było odpowiednio dużo miejsca do manewrowania wózkiem. Poza tym specjalne siedziska sprawdzają się również w wannie. Pamiętajmy jednak, aby decydować się na takie posiadające odpowiednie atesty.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *