Gdzie w łazience zamontować uchwyt łazienkowy?

22 września 2019 by Brak komentarzy

Osoby niepełnosprawne wymagają odpowiedniego wsparcia. Czasem chodzi o podanie ręki przez drugiego człowieka, a innym razem konieczne jest posiadanie i korzystanie z rozwiązań, które w pewien sposób są w stanie zapewnić dozę samodzielności i samowystarczalności.

Korzystanie z łazienki z całą pewnością jest czym co każdy z nas woli robić samodzielnie. Niestety nie dla każdej osoby niepełnosprawnej jest to w pełni możliwe. Jednak dla wielu uchwyt łazienkowy jest wyjątkowo cennym rozwiązaniem.

Montaż uchwytów a samodzielność

Aby zamontować uchwyt łazienkowy nie potrzebujemy ani dużo pieniędzy, ani czasu. Zakup takich akcesoriów nie pociągnie bardzo po kieszeni a sam montaż zajmie niewiele czasu specjaliście. Z pewnością jednak jest to coś co powinien posiadać w swojej łazience każdy niepełnosprawny. Niezależnie bowiem od tego czy mieszka sam czy z bliskimi, ułatwi mu to funkcjonowanie i pozwoli zwiększyć poziom samodzielności na co dzień. A to z pewnością wywoła uśmiech i wzrost pewności siebie, co jest niezwykle cenne.

Gdzie montujemy uchwyty?

Uchwyt łazienkowy może przydać się w kilku częściach łazienki. Przede wszystkim umieszcza się go po obu stronach toalety, również po obu stronach umywalki. Nie możemy jednak zapomnieć o wannie lub kabinie prysznicowej. Oczywiście w nich montujemy również siedziska, ale jakoś trzeba na nich usiąść, a do tego potrzebne są uchwyty i poręcze.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *