Uchwyty w łazienkach dla osób niepełnosprawnych

29 lipca 2019 by Brak komentarzy

Podstawą w łazienkach dla osób niepełnosprawnych są specjalne uchwyty. Ich przemyślany montaż może sprawić, że osoba poruszająca się na wózku lub o kulach, będzie w stanie samodzielnie skorzystać z toalety czy też wziąć kąpiel.

Dają one bowiem możliwość zapanowania nad ciałem za pomocą rąk. Uchwyty są szczególnie istotne w mniejszych łazienkach, w których zamontowanie dodatkowych udogodnień bywa niemożliwe. Jednak również na większej przestrzeni mogą uchronić przed bolesnym upadkiem i pomagać w poruszaniu się po łazience bez pomocy osób trzecich. Takie proste elementy, które nie muszą wcale stwarzać konieczności remontu łazienki, a więc nie będą również bardzo kosztowne, są w stanie zdecydowanie podnieść komfort życia osoby z niepełnosprawnością.

Uchwyty przy toalecie i wannie

Dla wielu osób najważniejsze są te uchwyty, które lokalizujemy przy toalecie oraz przy wannie. Dzięki nim możliwe jest samodzielne skorzystanie z toalety czy też wzięcie kąpieli i podniesienie się z wanny, dzięki sile własnych rąk. Wpływają one również znacząco na bezpieczeństwo i sprawiają, że osoby samotne, poruszające się na wózku inwalidzkim mogą wykonywać niezbędne czynności w łazience, a co za tym idzie, nadal zamieszkiwać samodzielnie. Stanie się zależnym od drugiej osoby bywa największą tragedią dla wielu osób. W związku z tym takie proste udogodnienia mogą stać się niezwykle ważnym i pomocnym elementem codzienności.

Montaż uchwytów w łazience

Jeśli zależy nam na montażu uchwytów w łazience i sprawieniu, że będzie ona przyjazna dla osób niepełnosprawnych, to najlepiej zlecić wykonanie tego zadania specjaliście. Pamiętajmy bowiem, że powinny one być solidnie zamontowane, ponieważ będą stanowić wsparcie dla dorosłego człowieka, który w czasie zmiany pozycji ciała czy przemieszczania się może musieć oprzeć na nim cały swój ciężar.

Istotne jest więc aby takie uchwyty nie odpadały, gdyż może to zagrozić bezpieczeństwu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *