Wygodne siedzisko pod prysznicem dla osoby niepełnosprawnej

1 września 2019 by Brak komentarzy

Siedziska są świetnym rozwiązaniem. Sprawdzają się zarówno pod prysznicem jak i w wannach. Ułatwiają osobom niepełnosprawnym kąpiel i samodzielne dbanie o higienę.

Te wstawiane pod prysznicem montuje się najczęściej na ścianie dla zachowania wysokiego poziomu stabilności. Jeśli osoba niepełnosprawna jest tylko jednym z domowników, to z pewnością wskazane jest aby takie krzesełko było składane, gdyż innym będzie ono zbędne.

Wybór miejsca pod siedzisko

Zamontowanie siedziska nie może się odbyć na ścianie na której znajduje się bateria prysznicowa, gdyż dostęp do niej i wygoda na krzesełku byłyby utrudnione. Nie może również znajdować się zbyt daleko, gdyż osoba niepełnosprawna musi do niej swobodnie sięgać, aby móc się wykąpać. Wskazane jet również, aby brodził był bardzo niski lub aby nie było go wcale, a odpływ znajdował się w podłodze. Wówczas można podjechać wózkiem bardzo blisko siedziska i wygodnie się na nie przesiąść. Pamiętajmy, że pod prysznicem również niezbędny będzie uchwyt, które będzie można się przytrzymać.

Dostęp do siedziska

Aby rozpocząć kąpiel osoba niepełnosprawna musi usiąść na siedzisku. Najlepiej jeśli będzie mogła podjechać równolegle do siedziska. Kabina nie może więc mieć tu żadnej szyby, sprawdzą się zasłonki prysznicowe, które można zaciągnąć od drugiej strony, gdy już będziemy siedzieć na krzesełku. Najważniejsza będzie maksymalna wygoda i komfort osoby poruszającej się na wózku.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *